מה זה צילום אומנותי ?

לא פעם עולה השאלה "מה זה צילום אומנותי" ומי קבע שצילום חתונה או צילום אירועים בכללי צריך להיות אומנותי, ולמה סגנון צילום אחד נחשב אומנותי לעומת סגנון צילום אחר שהוא לא אומנותי.

הפעם תקבלו תשובה מדויקת לשאלה "מה זה צילום אומנותי"

צילום אומנותי = צילום מזווית קצת שונה, כלומר להביא נקודת מבט אחרת ממה שבאמת קורה במציאות (או במילים אחרות להראות את אותה התמונה בדיוק רק בדרך שתצייר את הדברים לא כמו שהם באמת).

בשביל להגיע לרמת צילום אומנותי נדרש צלם חתונה שרואה את הדברים אחרת, כזה שיודע למצוא בשטח את הנקודה הטובה ביותר שבה הוא יעמוד ויצליח להשיג את הקומפוזיציות הטובות ביותר שיביאו רגש לתמונה, רגש של אהבה, רגעים של התרגשות, רגעים מצחיקים וביחד עם זה הוא גם צריך את אותן תמונות "קבועות" שיש בכל אירוע, כמו למשל צילומי המשפחה.

איך הצילום האומנותי משתלב באירועים  ?

הסיבה שבגללה בתקופה האחרונה שמים יותר דגש על צילום אומנותי מאשר על צילום רגיל, הוא כניסת הצילום הדיגיטלי, בעבר שהצילום היה מצריך שימוש בפילים, ושימוש בחומרי גלם שמסתכמים בעלויות גבוהות, לא כל צלם היה מרשה לעצמו לקחת את הסיכון במציאת זוויות צילום קצת שונות, ולכן הצילום באירועים היה הרבה יותר מקובע.

אבל כניסת העולם הדיגיטלי הביאה איתה בשורה חדשה ומיוחדת, היום שאפשר בקלות בלחיצת כפתור להגיע לרמות צילום מדויקות גם במכשיר הנייד שבתוך כמה שניות כבר שולפים אותו מהכיס ובפחות משתי לחיצות כפתור המצלמה כבר פועלת, מה שבאמת מבדיל בין הצלמים הוא זווית הצילום, הוא האומנות שמכניסים לתמונה, זאת היכולת לספר את הסיפור של מה שקורה באותם רגעים בתוך תמונה, היכולת לגרום לתמונה להעלות רגשות גם בעוד כמה שנים אחרי האירוע.

בשביל להגיע לרמה הזאת של צילום צריך להיות אומן, כי לצלם אין בעיה וכל אחד יכול, אבל בשביל להביא רגשות ליידי ביטוי זאת האומנות האמיתית.

מה זה רגע מרגש ומה נחשב רגע שולי ?

יש רגעים שנחשבים לרגעים שוליים במהלך כל אירוע, אבל יש רגעים שאפילו אם הם באמת שוליים בזכות זווית הצילום הנכונה הם יכולים להיראות כרגעים מיוחדים, שאם לא היו מצלמים אותם לא היו זוכרים את הרגעים האלו באירוע, הכל תלוי איך מצלמים ובאיזה זווית.

צילום רגשות, למה הכוונה ?

מה זה צילום אומנותי

עכשיו כבר עולה השאלה המתבקשת איך אפשר לצלם רגשות ? זה נכון להגיד שקשה מאוד לצלם את הרגש, אבל הבעות הפנים של כל אחד מאיתנו, שפת הגוף היא הדרך לבטא רגשות, בזכות הקומפוזיציה הנכונה אפשר למצוא את זווית הצילום שתקלוט בצורה הטובה ביותר את שפת הגוף, וככה היא גם תביא את הרגש ליידי ביטוי.

האם אפשר ללמוד צילום אומנותי, או שפשוט הצלם נולד עם זה ?

אין דבר שאי אפשר ללמוד, לא מדובר על משהו שנולדים איתו, אף צלם לא נולד ככה, אבל בהחלט אפשר לראות שיש להם כישרון מיוחד בצילום, הם יודעים כבר באיזה זווית הם יוכלו למצוא את האפשרות לצלם את התמונה הטובה ביותר, אבל בזכות תרגול ולמידה של טכניקות מתקדמות כמו למשל צילום פנורמי אפשר בהחלט ללמוד להביא את התמונות הטובות והמיוחדות ביותר.

ההבדל בין צילום אומנותי לצילום טכני

בשביל להסביר את ההבדל בין צילום טכני לאומנותי, צריך להסביר מהו הצילום הטכני.

אחרי שכבר הסברתי באופן מפורט מהו צילום אומנותי, עכשיו אסביר על הצילום הטכני.

צילום טכני מקצועי הוא :

שימוש בתאורה הנכונה, שימוש נכון במצלמה מבחינת הכיוון של הצמצם ומהירות סגירת התריס, כל אלו הם בעצם טכניקות שימוש בכלי העבודה שיש לצלם, בחירת העדשה הנכונה, שימוש בתאורה בצורה נכונה.

לכן בבחירת צלם לאירוע שלכם צריכה להיות כזאת שתביא לכם צלם שגם מכיר את כל הטכניקות הטכניות בשילוב עם ראייה אומנותית, כל זה בכדי שתקבלו את התמונות היפות והמיוחדות ביותר לחתונה שלכם.

מאמרים אחרונים

זמין 24/7