חוזה מול צלם חתונות

מתכננים לסגור מול צלם חתונות ? רגע לפני שאתם סוגרים, חשוב מאוד לדעת מה יהיה כתוב שעושים חוזה מול צלם חתונות, כי בהרבה מאוד מקרים אני שומע על כל מיני זוגות שסגרו מול צלם חתונות אפילו בעל פה, למרות שאני מאמין שאין שום בעיה לסגור בעל פה, אבל אני יודע שהדברים האלו בסוף יכולים לגרום אי נעימות, גם אם לא סגרתם מול הצלם שלכם לחתונה בחוזה מסודר, נסו לפחות לשלוח לו הודעת ווצאפ שבה יהיו כתובים הדברים הבסיסיים ובקשו ממנו לאשר, אמנם עדיף שיהיה חוזה עבודה מסודר, אבל בכל מקרה גם אם לא עשיתם חוזה שיהיה משהו בסיסי שכתוב.

חוזה מול צלם חתונות

למה חוזה עבודה הוא דבר חשוב ?

חשוב לי לציין שחוזה עבודה הוא דבר חשוב לא רק עבור הצלם, אלא לפני הכל הוא חשוב לכם כזוג שמתחתן.

קודם כל חוזה עבודה שומר עליכם מכמה דברים :

הדבר הראשון : לוודא שאם אתם בוחרים לעבוד מול צלם מסוים, הוא ורק הוא מגיע לאירוע שלכם ולא אנשים אחרים, אני אישית מאמין שכל הלקוחות שמגיעים אליי ובוחרים בי להיות הצלם שלהם באירוע, זה לא בגלל מחיר או משהו אחר, זה כי הם באמת התחברו לסגנון הצילום שלי, יש בנינו חיבור אישי והם רוצים אותי בתור הצלם לחתונה שלהם.

בשונה מהרבה מאוד צלמי חתונות אחרים, שאומרים שיש להם "צוותים" אצלי זה אחרת, אין לי צוותים, יש לי רק עובדים שעובדים ביחד איתי כבר תקופה מאוד ארוכה, אחד צלם סטילס מקצועי ומיומן מאוד שנמצא בתחום הצילום כבר עשרות שנים, (גילוי נאות שהוא גם זה שהכניס אותי להיות צלם אירועים) ובנוסף עוד צלם וידאו שמבצע לא רק את צילום הוידאו אלא הוא עורך וידאו מקצועי, הוא עובד עם כל ערוצי הטלוויזיה ומבצע עבורכם עריכות וידאו, הרבה מהסרטים הישראלים שאתם רואים בקולנוע או על המסכים בבית, אלו סרטים שהוא היה אחד מאותם עורכי וידאו.

אז אם אתם נניח בוחרים בחברה גדולה מאוד, הם יכולים לשלוח לכם צלמים, אתם לא תדעו בכלל מי הצלם שמגיע לעבוד באירוע שלכם, מה הוא עושה ועד כמה הוא מקצועי, בשונה מבחירה של צלם באופן אישי שם תוכלו לדעת בדיוק מי מגיע לעבוד באירוע שלכם.

הדבר השני : כמה משלמים, איך משלמים ומתי משלמים, אתם צריכים לדעת בדיוק כמה אתם משלמים ומה אתם מקבלים עבור מה שאתם משלמים, אם למשל בחוזה כתוב שאתם מקבלים צילום וידאו במהלך כל היום, ופתאום אתם מגלים שצלם וידאו נמצא רק באולם ולא מלווה אתכם במהלך כל היום, כאן תהיה הפרת חוזה ואתם תוכלו לקבל את הפיצוי המתאים לכם.

חשוב גם לציין את תנאי התשלום, את התשלום נהוג לשלם בשלושה חלקים, החלק הראשון הוא תשלום דמי קדימה, גובה דמי קדימה נהוג לתת 10-15% שאלו ישולמו לצלם והוא מבחינתו מתחייב לרשום לעצמו את התאריך ולשריין אותו עבורכם.

בחלק השני של התשלום נהוג לתת אותו בסיום יום העבודה באירוע, בשלב זה משלמים עוד 40% ומשלמים בעצם לתשלום של 50% מגובה התשלום ורק לאחר שקיבלתם את כל מה שמגיע לכם ואתם מרוצים, שזה אומר את התמונות שצולמו וגם את הוידאו כולל העריכות הדרושות , לוודא גם שקיבלתם את אלבומי התמונות שלכם, רק אחרי כל הדברים האלו שסופקו לכם נהוג לשלם את יתרת התשלום, בנוסף בכדי למנוע מעצמכם את כל התשלומים האלו, אני נוהג לקחת צ'קים דחויים, הצ'ק הראשון מזומן לסגירת התאריך, שהוא צ'ק דמי קדימה, הצ'ק השני הוא לתאריך החתונה והצ'ק השלישי הוא ל 30 ימים לאחר יום החתונה.

חוזה מול צלם חתונות – למנוע אי נעימות

חוזה מול צלם חתונות הוא חשוב מאוד בכדי למנוע אי נעימות, אם משהו מהדברים שהובטח לכם לא קיבלתם, אתם יכולים לדרוש אותו או פיצוי במקומו, בנוסף חשוב מאוד שכל דבר שכתוב בחוזה יהיה ברור מאוד ולא משתמע לשני פנים, כמו שעות העבודה עד איזה שעה צלם החתונות נמצא איתכם ובאיזה שעה הוא מתחיל לעבוד, בנוסף כדאי מאוד גם לדעת מה כמות התמונות שאתם מקבלים מהצלם, או מינימום תמונות, בנוסף בקשו ממנו לדעת כמה תמונות הוא עורך לכם.

יש טרנד חדש בתקופה האחרונה והוא שמצילומי יום החתונה, גם עושים תמונות גדולות מודפסות על קנבס או על קאפה, שאלו נותנים לכם את האפשרות לתלות את תמונות החתונה שלכם לראווה בבית.

אני אישית חושב שבשביל למנוע אי נעימות, חוזה עבודה לא כל כך יעזור לכם, הרי ברור שאם משהו לא היה כמו שצריך, זה יגרור אי נעימות הרבה יותר גדולה, בשביל הדבר הטוב ביותר שימנע אי נעימות הוא או לעבוד עם צלם אחראי ורציני שיודע בדיוק את העבודה שלו הוא יוודא שלא יחסר לכם כלום, או אם בחרתם צלם שאתם יודעים שהוא אומן טוב ולא כל כך סומכים על המקצועיות שלו, אתם צריכים לוודא מולו כמה ימים לפני האירוע את כל הפרטים.

גם לכם בתור זוג יש אחריות, נכון שצלם החתונות ירשום הכל ויזכור את האירוע שלכם, אל יש גם סוג של אחריות אישית, חייגו לצלם כמה ימים לפני האירוע, אני חושב ששבועיים לפני זה בסדר, בנוסף גם חייגו אפילו יום לפני האירוע לוודא שכל הדברים לאירוע שלכם סגורים.

עוד דבר חשוב, צלמי חתונות עובדים במהלך יום שלם, זאת אומרת שיום עבודה שלהם מתחיל בשעה 11:00 שהם יוצאים לסלון כלות, ונגמר בשעות הקטנות של הלילה, אם אתם רוצים לדבר עם צלם חתונות בנחת ולוודא את כל הפרטים, חייגו החל מהשעה 09:30 בבוקר ועד לשעה 14:00 כי אחרי זה הוא כבר יהיה בתוך עיצומו של יום צילומים ולא יוכל לעבור איתכם על כל הדגשים לחתונה.

מאמרים אחרונים

זמין 24/7